Konferencja Tu jest kino! Zapraszamy!

Podziel się
  •  
  •  
  •  
  •  

W dniach 14-15 maja na Uniwersytecie Łódzkim odbędzie się ogólnopolska konferencja poświęcona edukacji filmowej i kinom lokalnym „TU JEST KINO! – edukacja filmowa a kina lokalne. Kina lokalne i studyjne – doświadczenia, wyzwania, rozwój”.

Do Łodzi przyjadą edukatorzy i animatorzy kultury filmowej, właściciele kin lokalnych i studyjnych z całego kraju. Konferencja odbywa się w ramach projektu „TU JEST KINO!” realizowanego przez Województwo Łódzkie. Partnerami są Sieć Kin Studyjnych i Lokalnych (Filmoteka Narodowa), Uniwersytet Łódzki, Muzeum Kinematografii w Łodzi, Centralny Gabinet Edukacji Filmowej oraz Regionalna Sieć Kin Cyfrowych Województwa Łódzkiego.

Prezentacje i dyskusje będą odbywać się w dwóch panelach: EDUKACJA FILMOWA, MEDIALNA CZY AUDIOWIZUALNA – moderowanym przez: Krzysztofa Gierata, Dyrektora Krakowskiego Festiwalu Filmowego oraz KINO LOKALNE NA MAPIE KULTURALNEJ MIASTA prowadzonym przez Andrzeja Goleniewskiego, Zastępcę Dyrektora Filmoteki Narodowej. Wśród zaproszonych gości znajdują się organizatorzy największych w kraju imprez i projektów filmowych takich jak: KinoSzkoła, Nowe Horyzonty Edukacji Filmowej czy Letnia Akademia Filmowa w Zwierzyńcu. Oprócz prezentacji praktyków przewidziano część naukową z udziałem wybitnych specjalistów badających tematykę edukacji filmowej.

W programie jest też wykład gościa specjalnego – Krzysztofa Zanussiego. Po konferencji uczestnicy będą mieli też okazję poznać filmową historię Łodzi: zwiedzić łódzką Filmówkę czy Muzeum Kinematografii w Łodzi.

Udział w konferencji jest bezpłatny, elektroniczna rejestracja na wydarzenie trwa do 11 maja poprzez formularz rejestracyjny (dostępny na tej stronie, a także na stronie http://lodzkie.pl/kultura)

Patronat nad  projektem sprawują Marszałek Województwa Łódzkiego, Filmoteka Narodowa i Sieć Kin Studyjnych i Lokalnych, Polski Instytut Sztuki Filmowej. Patronat medialny sprawują: TVP Łódź, Radio Łódź i Dziennik Łódzki, magazyn Kalejdoskop, portale: Regionkultury.pl i Kalejdoskop Kulturalny Reymont.

Szczegółowych informacji udzielają organizatorzy:
Departament Kultury i Edukacji,
Urząd Marszałkowski Województwa Łódzkiego,
tel. 42 291-98-26, 42 291-97-59
e-mail: barbara.fronczkowska@lodzkie.pl; jolanta.murawska@lodzkie.pl

POBIERZ PROGRAM!

INFORMACJE ORGANIZACYJNE

1 Comment

  1. Pingback: » Rejestracja do udziału w konferencji „Tu jest kino!” Kultura Małopolski

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *